Triumf Górnika Zamek Książ w decydującym meczu play-off

Strona główna » Triumf Górnika Zamek Książ w decydującym meczu play-off

Górnik Zamek Książ Wałbrzych odniósł spektakularne zwycięstwo nad zespołem Kotwica Kołobrzeg w decydującym, trzecim meczu play-off 1 Ligii Koszykówki.

Spotkanie, które odbyło się 27 kwietnia 2024 roku, zakończyło się wynikiem 95:86 na korzyść Górnika, a kluczową rolę w zwycięstwie odegrała emocjonująca czwarta kwarta.

Seria play-off

Górnik, który rozpoczął serię play-off z drugiego miejsca w tabeli, pokazał swoje umiejętności już w pierwszym spotkaniu. Pomimo trudnych momentów i konieczności rozegrania dogrywki, biało-niebiescy pokonali Kotwicę Kołobrzeg niewielką różnicą 70:69.

Bohaterem tego meczu okazał się Krzysztof Jakóbczyk, którego determinacja i skuteczność przyczyniły się do sukcesu drużyny. Drugie starcie również zakończyło się korzystnie dla Górnika, który utrzymał przewagę, wygrywając 94:83.

Decydujące starcie w Kołobrzegu

Trzeci mecz serii, który odbył się na terenie przeciwnika, dostarczył kibicom niezapomnianych emocji. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, w której Górnik minimalnie wyprzedzał rywali 25:24, Kotwica przejęła inicjatywę, kończąc drugą kwartę z przewagą sześciu punktów (48:42).

W trzeciej kwarcie obie drużyny walczyły o każdy punkt, co skutkowało minimalną przewagą Kotwicy 79:77 przed ostatnią częścią gry. Jednakże to czwarta kwarta należała do Górnika. Dzięki zespołowej grze i niezwykłej mobilizacji biało-niebiescy odrobili straty i zdecydowanie wygrali ostatnią część meczu 25:9, co zapewniło im ostateczne zwycięstwo.

Najlepsi zawodnicy tego spotkania

W meczu przeciwko Kotwicy brakowało równych sobie graczy. W szeregach Górnika wyróżniali się: K. Jakóbczyk (18 punktów), D. Jackson (17 punktów), M. Góreńcyk (15 punktów), P. Niedźwiedzki (14 punktów) oraz D. Durski (12 punktów).

Pozostali zawodnicy również wnieśli znaczący wkład, co potwierdza głębię i jakość składu wałbrzyskiego zespołu.

Zwycięstwo w serii play-off otwiera przed Górnikiem Zamek Książ drzwi do dalszych zmagań w półfinałach. Ich przeciwnikiem będzie zwycięzca meczu pomiędzy SKS Fulimpex Starogard Gdański a WKS Śląsk II Wrocław.

Pierwsze dwa mecze tej serii zaplanowano na 4 i 5 maja, a miejscem ich rozegrania będzie hala Aqua Zdroju w Wałbrzychu.