Górnik Zamek Książ zwyciężył z HydroTruck Radom

Strona główna » Górnik Zamek Książ zwyciężył z HydroTruck Radom

W hali sportowej w Wałbrzychu odbył się mecz pełen emocji, który na długo zostanie zapamiętany przez fanów koszykówki.

Spotkanie pomiędzy drużynami Górnik Zamek Książ Wałbrzych i HydroTruck Radom zakończyło się minimalną przewagą gospodarzy, którzy wygrali 76:75, umacniając swoją pozycję w I lidze koszykówki mężczyzn.

Zacięta walka do ostatniej sekundy

Spotkanie było niezwykle wyrównane od pierwszego do ostatniego gwizdka. Oba zespoły walczyły z determinacją, mając na uwadze nie tylko zwycięstwo w tym meczu, ale i strategiczne cele na koniec sezonu. Drużyna z Radomia przyjechała do Wałbrzycha z nadziejami na zakwalifikowanie się do fazy play-off, natomiast Górnik Zamek Książ miał w planach zwycięstwo, które pozwoliłoby im rozpocząć tę fazę z pierwszego miejsca w tabeli.

Pierwsza połowa meczu była niesamowicie wyrównana, z lekką przewagą gości, którzy zakończyli pierwszą kwartę z wynikiem 23:21. Jednak Górnicy nie dali za wygraną i drugą kwartę zakończyli na swoją korzyść 21:19, co pozwoliło im na utrzymanie równowagi w meczu.

Kluczowe momenty meczu

Trzecia kwarta była prawdziwym testem dla obu drużyn, kończąc się remisem 16:16. Tym samym, przed ostatnią częścią gry, wynik nadal był otwarty i nieprzewidywalny. Czwarta kwarta dostarczyła kibicom jeszcze więcej emocji, gdzie każda akcja mogła zadecydować o końcowym triumfie. Ostatecznie, to Górnik Zamek Książ Wałbrzych okazał się lepszy o jeden, decydujący punkt.

Wśród graczy Górnika wyróżnić można było kilka kluczowych postaci, które miały znaczący wpływ na ostateczny wynik. Durski, Góreńczyk i Niedźwiedzki zdobyli po 13 punktów każdy, demonstrując swoje umiejętności i determinację na parkiecie. Warto również wspomnieć o Pabianie, który dołożył do wyniku 10 punktów.

Po emocjonującym zwycięstwie, Górnik Zamek Książ Wałbrzych już za tydzień zmierzy się na wyjeździe z zespołem Weegree AZS Politechnika Opolska. Ten mecz będzie miał kluczowe znaczenie dla obu drużyn, szczególnie dla wałbrzyszan, którzy mają szansę zakończyć fazę zasadniczą na pozycji lidera. Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę 14 kwietnia.