Aranżacje salonu – jak sprawić, by wyglądał stylowo?

W aranżacji salonu możemy pozwolić sobie na sporo kreatywności. Zwykle jest to największe pomieszczenie w naszym mieszkaniu, co od razu stwarza nam większe możliwości w planowaniu wnętrza. Jak urządzić salon? Z jakich środków skorzystać, by wyglądał zjawiskowo?

Nowoczesny salon chętnie wykorzysta do dekoracji wszelkiego rodzaju materiały wykończeniowe: surowa cegła, polerowany beton czy drewniane panele znajdą tu na pewno swoje zastosowanie. Aby uczynić wnętrze bardziej przytulnym, projektanci często sięgają po tapety do salonu, najlepiej te o wzorach geometrycznych lub z wyraźnym motywem kwiatowym. Wystrój wnętrza w salonie powinien oczywiście uwzględniać nasze upodobania, dlatego możemy zdecydować się na ulubioną kolorystykę ścian. Jeśli pomieszczenie jest odpowiednio duże, mogą to być nawet ciemne, intensywne barwy. Oświetlenie salonu może zostać przez nas wykorzystane w bardzo kreatywny sposób.

Możemy rozproszyć światło i zamontować boczne kinkiety o cieplejszej, mało inwazyjnej barwie. Tradycyjne żyrandole do salonu możemy zastąpić podwieszanymi lampami, które warto zamontować nad najważniejszymi elementami w naszej aranżacji. W ten sposób wystrój otrzyma centralne akcenty, które będą skupiać naszą uwagę. Dekoracje powinny uwzględniać wybrany przez nas styl. Nie należy jednak z nimi przesadzać.

Jeśli szukasz inspiracji, które pozwolą Ci urządzić nowoczesny salon, zajrzyj na stronę https://mo.design/category/salon/, gdzie znajdziesz galerię zjawiskowych projektów oraz porady, jak urządzić efektowne wnętrza mieszkania.

Comments are closed.

  • wypozyczalnia

    Jeśli ktoś chcesz wynająć samochód w Singapurze jest kilka rzeczy, które należy pamiętać, aby można było wybrać dobrą ofertę. Usługi wynajmu samochodów mają zasady i przepisy . Pierwszym i najważniejszym kryterium wynajem samochodów jest to, by mieć ważne prawo jazdy oraz karty kredytowe . Wymagana jest karta kredytowa, ponieważ większość agencji wynajmu samochodów wolą wziąć …Read More »
  • Żaglówką po mazurach – niezapomniane wakacje

    Większości osób lato kojarzy się przede wszystkim z piękną pogodą, wyjazdami i ciekawie spędzonym czasem. Prawda jest taka, że kiedy tylko pogoda dopisuje, nie warto marnować czasu w domu, tylko warto z niego wyjść. Jednodniowe wycieczki są świetnym rozwiązaniem, aczkolwiek nie zawsze są w stanie nas zaspokoić. Wiele osób wybiera dodatkowo jakiś dłuższy wypoczynek. Jeżeli …Read More »
  • Transport przedmiotów

    Kruche rzeczy są narażone na zgniecenie.. Potrawy, antyki, zdjęcia, lampy, trzeba uważać przy ich pakowaniu. Duże zdjęcia i oprawione obrazy najlepiej zawinąć w folię bąbelkową i stawiać na boku w ustronnym miejscu, tak nic na nie nie spadło powodując rozerwanie lub zmiażdżenie. Trudniejsze w przeniesieniu są monitory i telewizory, trudno znaleźć odpowiednie pudło. Większość firm …Read More »