Aranżacje salonu – jak sprawić, by wyglądał stylowo?

W aranżacji salonu możemy pozwolić sobie na sporo kreatywności. Zwykle jest to największe pomieszczenie w naszym mieszkaniu, co od razu stwarza nam większe możliwości w planowaniu wnętrza. Jak urządzić salon? Z jakich środków skorzystać, by wyglądał zjawiskowo?

Nowoczesny salon chętnie wykorzysta do dekoracji wszelkiego rodzaju materiały wykończeniowe: surowa cegła, polerowany beton czy drewniane panele znajdą tu na pewno swoje zastosowanie. Aby uczynić wnętrze bardziej przytulnym, projektanci często sięgają po tapety do salonu, najlepiej te o wzorach geometrycznych lub z wyraźnym motywem kwiatowym. Wystrój wnętrza w salonie powinien oczywiście uwzględniać nasze upodobania, dlatego możemy zdecydować się na ulubioną kolorystykę ścian. Jeśli pomieszczenie jest odpowiednio duże, mogą to być nawet ciemne, intensywne barwy. Oświetlenie salonu może zostać przez nas wykorzystane w bardzo kreatywny sposób.

Możemy rozproszyć światło i zamontować boczne kinkiety o cieplejszej, mało inwazyjnej barwie. Tradycyjne żyrandole do salonu możemy zastąpić podwieszanymi lampami, które warto zamontować nad najważniejszymi elementami w naszej aranżacji. W ten sposób wystrój otrzyma centralne akcenty, które będą skupiać naszą uwagę. Dekoracje powinny uwzględniać wybrany przez nas styl. Nie należy jednak z nimi przesadzać.

Jeśli szukasz inspiracji, które pozwolą Ci urządzić nowoczesny salon, zajrzyj na stronę https://mo.design/category/salon/, gdzie znajdziesz galerię zjawiskowych projektów oraz porady, jak urządzić efektowne wnętrza mieszkania.

Comments are closed.

  • Płytki hiszpańskie i włoskie – płytki inne niż wszystkie

    W dzisiejszych czasach wielu ludzi remontuje mieszkania i buduje domy, a co za tym idzie, potrzebuje dobrej jakości materiałów wykończeniowych chociażby w postaci płytek. Nie wszyscy jednak decydują się na te najtańsze czy najpopularniejsze. Niektórzy szukają czegoś bardziej wyjątkowego.Read More »
  • Gra w krykieta

    West Indies Cricket ma trochę załamania przez ostatnie piętnaście lat z upadku raz boku światowej klasy, jednak mimo kryzysu jest nadal fantastyczną pasją do gry, które graniczy z gorliwością religijną przez większość wysp .Krykiet jest nadal grany przez młodych ludzi w bocznych uliczkach i drogach krajowych wielu z Wyspy Karaibskie. Nawet jak swobodnie spacerujesz po …Read More »
  • Paryż piękne miasto.

    Jeśli chodzi o wycieczki szkolne, Paryż jest wyjątkowym miejscem. Miasto obchodzi za swój wkład do literatury, sztuki, filmu, historii, nauki i filozofii, pewne jest, aby zapewnić oświetlenie i inspirację. Historia Paryża jest dramatyczna i skomplikowana, a tam niezliczone miejsca w mieście, w którym studenci mogą odkryć tę historię za sobą. Od legendarnego Place de la …Read More »