Aranżacje salonu – jak sprawić, by wyglądał stylowo?

W aranżacji salonu możemy pozwolić sobie na sporo kreatywności. Zwykle jest to największe pomieszczenie w naszym mieszkaniu, co od razu stwarza nam większe możliwości w planowaniu wnętrza. Jak urządzić salon? Z jakich środków skorzystać, by wyglądał zjawiskowo?

Nowoczesny salon chętnie wykorzysta do dekoracji wszelkiego rodzaju materiały wykończeniowe: surowa cegła, polerowany beton czy drewniane panele znajdą tu na pewno swoje zastosowanie. Aby uczynić wnętrze bardziej przytulnym, projektanci często sięgają po tapety do salonu, najlepiej te o wzorach geometrycznych lub z wyraźnym motywem kwiatowym. Wystrój wnętrza w salonie powinien oczywiście uwzględniać nasze upodobania, dlatego możemy zdecydować się na ulubioną kolorystykę ścian. Jeśli pomieszczenie jest odpowiednio duże, mogą to być nawet ciemne, intensywne barwy. Oświetlenie salonu może zostać przez nas wykorzystane w bardzo kreatywny sposób.

Możemy rozproszyć światło i zamontować boczne kinkiety o cieplejszej, mało inwazyjnej barwie. Tradycyjne żyrandole do salonu możemy zastąpić podwieszanymi lampami, które warto zamontować nad najważniejszymi elementami w naszej aranżacji. W ten sposób wystrój otrzyma centralne akcenty, które będą skupiać naszą uwagę. Dekoracje powinny uwzględniać wybrany przez nas styl. Nie należy jednak z nimi przesadzać.

Jeśli szukasz inspiracji, które pozwolą Ci urządzić nowoczesny salon, zajrzyj na stronę https://mo.design/category/salon/, gdzie znajdziesz galerię zjawiskowych projektów oraz porady, jak urządzić efektowne wnętrza mieszkania.

Comments are closed.

  • Stolice miast

    Niektórzy podróżujący coraz częściej wybierają się do znanych stolic znajdujących się najczęściej w Europie. Wyjeżdżając w podróż wybieramy miejsca, do których chcielibyśmy się najbardziej wybrać ze względu na popularność miejsca czy ukrytych naszych marzeń z dzieciństwa z młodości? Koncentrujemy się na Europie, kolejno na wybranym państwie, a następnie na mieście, które bardzo chętnie chcielibyśmy zwiedzić. …Read More »
  • Nie taki Wschód straszny…

    Modne kurorty zachodnie pękają w szwach, gdy nadejdzie sezon turystyczny. Tłumy ludzi na plażach, trudno znaleźć ustronne miejsce, aby naprawdę odpocząć. Modne i trendy jest powiedzieć, że się było w Hiszpanii, na Majorce czy Teneryfie. Dlatego duże zdziwienie może wywołać przyznanie się, że my byliśmy np. na Krymie. Krym? Zwariowałeś? No nie. Dotrzeć na Krym …Read More »
  • Żaglówką po mazurach – niezapomniane wakacje

    Większości osób lato kojarzy się przede wszystkim z piękną pogodą, wyjazdami i ciekawie spędzonym czasem. Prawda jest taka, że kiedy tylko pogoda dopisuje, nie warto marnować czasu w domu, tylko warto z niego wyjść. Jednodniowe wycieczki są świetnym rozwiązaniem, aczkolwiek nie zawsze są w stanie nas zaspokoić. Wiele osób wybiera dodatkowo jakiś dłuższy wypoczynek. Jeżeli …Read More »