Aranżacje salonu – jak sprawić, by wyglądał stylowo?

W aranżacji salonu możemy pozwolić sobie na sporo kreatywności. Zwykle jest to największe pomieszczenie w naszym mieszkaniu, co od razu stwarza nam większe możliwości w planowaniu wnętrza. Jak urządzić salon? Z jakich środków skorzystać, by wyglądał zjawiskowo?

Nowoczesny salon chętnie wykorzysta do dekoracji wszelkiego rodzaju materiały wykończeniowe: surowa cegła, polerowany beton czy drewniane panele znajdą tu na pewno swoje zastosowanie. Aby uczynić wnętrze bardziej przytulnym, projektanci często sięgają po tapety do salonu, najlepiej te o wzorach geometrycznych lub z wyraźnym motywem kwiatowym. Wystrój wnętrza w salonie powinien oczywiście uwzględniać nasze upodobania, dlatego możemy zdecydować się na ulubioną kolorystykę ścian. Jeśli pomieszczenie jest odpowiednio duże, mogą to być nawet ciemne, intensywne barwy. Oświetlenie salonu może zostać przez nas wykorzystane w bardzo kreatywny sposób.

Możemy rozproszyć światło i zamontować boczne kinkiety o cieplejszej, mało inwazyjnej barwie. Tradycyjne żyrandole do salonu możemy zastąpić podwieszanymi lampami, które warto zamontować nad najważniejszymi elementami w naszej aranżacji. W ten sposób wystrój otrzyma centralne akcenty, które będą skupiać naszą uwagę. Dekoracje powinny uwzględniać wybrany przez nas styl. Nie należy jednak z nimi przesadzać.

Jeśli szukasz inspiracji, które pozwolą Ci urządzić nowoczesny salon, zajrzyj na stronę https://mo.design/category/salon/, gdzie znajdziesz galerię zjawiskowych projektów oraz porady, jak urządzić efektowne wnętrza mieszkania.

Comments are closed.

  • Last minute

    Podróże last minute mogą być kosztowne, jak również i tanie. Jest szansa, że ​​jeśli planujesz podróż w ostatniej chwili do turystycznej miejscowości w okresie wakacyjnym, trzeba będzie zapłacić więcej niż wynoszą regularne opłaty. Bilety lotnicze zwiększają cenę w odwrotnej proporcji do daty podróży. Możesz przeszukać wiele stron internetowych, w celu znalezienia porad i naszkicować plan …Read More »
  • Niesamowitych atrakcji Key West ciąg dalszy!

    Następnym razem, kiedy wezmę urlop i pojadę do Miami Beach, mam zamiar upewnić się, że jest to wycieczka do Key West. Zawsze chciałem tam pojechać. Jestem z Elizabeth City, w Północnej Karolinie i w Miami byłem wiele razy. Ale z jakiegoś powodu nigdy nie odwiedziłem Key West. W ostatnie wakacje na dzień przed wyjazdem z …Read More »
  • Żaglówką po mazurach – niezapomniane wakacje

    Większości osób lato kojarzy się przede wszystkim z piękną pogodą, wyjazdami i ciekawie spędzonym czasem. Prawda jest taka, że kiedy tylko pogoda dopisuje, nie warto marnować czasu w domu, tylko warto z niego wyjść. Jednodniowe wycieczki są świetnym rozwiązaniem, aczkolwiek nie zawsze są w stanie nas zaspokoić. Wiele osób wybiera dodatkowo jakiś dłuższy wypoczynek. Jeżeli …Read More »