Aranżacje salonu – jak sprawić, by wyglądał stylowo?

W aranżacji salonu możemy pozwolić sobie na sporo kreatywności. Zwykle jest to największe pomieszczenie w naszym mieszkaniu, co od razu stwarza nam większe możliwości w planowaniu wnętrza. Jak urządzić salon? Z jakich środków skorzystać, by wyglądał zjawiskowo?

Nowoczesny salon chętnie wykorzysta do dekoracji wszelkiego rodzaju materiały wykończeniowe: surowa cegła, polerowany beton czy drewniane panele znajdą tu na pewno swoje zastosowanie. Aby uczynić wnętrze bardziej przytulnym, projektanci często sięgają po tapety do salonu, najlepiej te o wzorach geometrycznych lub z wyraźnym motywem kwiatowym. Wystrój wnętrza w salonie powinien oczywiście uwzględniać nasze upodobania, dlatego możemy zdecydować się na ulubioną kolorystykę ścian. Jeśli pomieszczenie jest odpowiednio duże, mogą to być nawet ciemne, intensywne barwy. Oświetlenie salonu może zostać przez nas wykorzystane w bardzo kreatywny sposób.

Możemy rozproszyć światło i zamontować boczne kinkiety o cieplejszej, mało inwazyjnej barwie. Tradycyjne żyrandole do salonu możemy zastąpić podwieszanymi lampami, które warto zamontować nad najważniejszymi elementami w naszej aranżacji. W ten sposób wystrój otrzyma centralne akcenty, które będą skupiać naszą uwagę. Dekoracje powinny uwzględniać wybrany przez nas styl. Nie należy jednak z nimi przesadzać.

Jeśli szukasz inspiracji, które pozwolą Ci urządzić nowoczesny salon, zajrzyj na stronę https://mo.design/category/salon/, gdzie znajdziesz galerię zjawiskowych projektów oraz porady, jak urządzić efektowne wnętrza mieszkania.

Comments are closed.

  • wyciecza

    Istnieje wiele sposobów aby dostać trochę odpoczynku i relaksu, ale nie ma nic lepszego niż tanie rejsy do odświeżenia własnej wewnętrznej duszy. Z morzem w twoje drzwi, może to być świetny sposób, aby uczcić urodziny lub rocznicę ślubu. Niektórzy mają dodatkowy czas na zwiedzanie świata w płynny i prosty sposób, jak cały personel na pokładzie …Read More »
  • wycieczka

    Ponieważ święta zbliżają sie tuz tuz , wiele osób zaczyna poszukiwania popularnych miejsc podróży, aby spędzić trochę czasu z rodziną i zanurzyć się w pięknych atrakcji świata. Ahmadabad to miasto w stanie Gujarat w Indiach. Ahmadabad jest znany również ze swojego rozwoju IT. Cóż, to miasto jest pełne atrakcji turystycznych, a jest tam ponad pięćdziesiąt …Read More »
  • Nie musisz być Martyną Wojciechowską…

    Uśmiechnięta Martyna Wojciechowska spogląda na nas z okładki swej kolejnej książki. Można pomyśleć z zazdrością, że ta kobieta ma i zdobyła wszystko, co tylko zechciała. Na pewno nie spadło jej to samo z nieba, wymagało z pewnością poświecenia, przygotowań, a także lat wyrzeczeń i poświęceń. Czy warto? Pewnie tak, bo powszechnie wiadomo, ze pani Wojciechowska …Read More »